Je nás pět

Je nás pět a jmenujeme se Stanley's Dixie Street Band. Už slovo "street" v našem názvu naznačuje, že se nesnažíme hrát nějaký prokomponovaný jazz, ale klasický dixík, který vychází z počátku vzniku této muziky. Hrajeme bez aparatury, tedy pokud je to možné. Zpěv je akustický přes "hlásnou troubu", což je velice efektní. Více nám to vyhovuje, jelikož tak vyniká stylovost žánru, který hrajeme a vzniká tím jedinečná zvuková archaičnost. V našem repertoáru najdete veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues...

Ať už se kapela postaví na pódium nebo na trávu, nepotřebuje žádné ozvučení, čehož hojně využívají především pořadatelé akcí, kterým jde o zachování dobové atmosféry. Pódiové podmínky a případné nazvučení kapely závisí na povaze akce a prostoru pro vystoupení - vše je pochopitelně věcí domluvy.

Standa Dětský

Kapelník, trumpetista, zpěvák. Absolvent konzervatoře v Ostravě. Prošel s trumpetou snad všemi hudebními styly - od klasiky přes dechovku, pop, swing, bigbands a dixieland. Vše na profi úrovni. Po škole angažmá 8 let v orchestru St. divadla v Ostravě, pak 7 let v orchestrech na zaoceánských lodích (USA), poté 3 roky dechovka Buřinky, pak hraní po celé Evropě. Trumpetový ´cvok´ a celoživotní oběť tohoto nástroje.

Roman Volný

Klarinet, absolvent konzervatoře Ostrava a JAMU Brno. Vynikající muzikant, velmi všestranný, který pravidelně hostuje v Janáčkové filharmonii Ostrava. Špičkový hráč na saxofony. Má už za sebou několik dlouhodobých angažmá po Evropě.

Milan Rusnák

Trombon. Jeden z nejšpičkovějších jazzových trombonistů na Moravě. Vyhledávaný hráč mnoha seskupení, od jazzových kvartetů, přes big band, muzikál, pop... Má za sebou mnoho zahraničních hudebních zkušeností, patří mezi ně několik angažmá v muzikálovém showorchestru na německé lodi AIDA blu u společnosti AIDA cruises. Další jeho zahraniční zkušeností je německá loď MS Columbus pod křídly společnosti Hapag-Lloyd, třetí loď, kde je v současné době pravidelně angažován, je německá loď Mein Schiff u společnosti TUI cruises. Mimo výše uvedených lodních angažmá má také za sebou několik angažmá v muzikálových turné hraných po celé Evropě, konkrétně muzikál Hello Dolly-bass trombon, muzikál Moonlight serenade (Orchestr Glenna Millera) - 1. trombon.

Pepík Špaček

Tenorové banjo. Je náš nový hráč a zkušený muzikant, který hrál celý život v různých hudebních seskupeních od popu až po jazz na kytaru. To znamená, že ho celoživotní hraní naučilo vše důležité, co potřebuje pro vystupování s naší kapelou. Jsme rádi, že se nám ho podařilo přemluvit, aby se přeorientoval na hraní na banjo. Zvládl to opravdu perfektně, o čemž se můžete přesvědčit na našich koncertních vystoupeních.

Tomáš Ličman

Je první hráč na suzafon. Absolvoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži obor Tuba. Basovou linku zvládá hrát v různých hudebních seskupeních i odlišných žánrech. Tudíž jeho nepřehlédnutelnou postavu můžete zahlédnout na mnoha pódiích. Proto jsme rádi, že dixík je jeho srdeční záležitost, kde může naplno projevit svůj cit pro rytmus. Kapela díky němu šlape, jak správně promazaný stroj.

Alternující členové

Jelikož se občas stane, že některý stálý člen z nějakého důležitého důvodu nemůže odehrát koncert, máme i alternující členy. Rádi bychom je tedy představili.

Pavel Béreš

Klarinet, absolvent JKO Ostrava a JAMU Brno, kde vlastně byl spolužákem našeho klarinetisty Romana Volného. Pavel je vynikající muzikant, který navíc ještě působí pedagogicky i jako ředitel v ZUŠ v Klimkovicích. Občas nám napíše nějaký krásný český text k naší dixielandové muzice.

Marek Bukovjan

Trombon. I přes své mládí i fakt, že je prozatím student, je velice nadějným jazzovým trombonistou, ze kterého určitě vyroste trombonová jazzová osobnost, na kterou budeme všichni patřičně pyšní a hrdí.

Viktor Šodek

Je druhým hráčem na suzafon. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě ve hře na tubu. Je to velmi pracovitý a talentovaný muzikant a jsme přesvědčeni, že bude pro naší kapelu platným a užitečným hráčem. Celá kapela je velice ráda, že se nám ho podařilo přemluvit, aby se "přeorientoval" na dixieland.